(+420) 721 208 357
Čeština

Zubní náhrady

Každý je nahraditelný – i zub

Protetická stomatologie nahrazuje ztracené části zubů, celé zuby, jejich skupiny i chrup jako celek. Naši pacienti si mohou být jisti maximální funkčností a estetickou úrovní jakýchkoli typů náhrad. Stejně jako perfektním naplánováním a bezchybným provedeních všech kroků procesu.

Jaké úkony provádíme?

Kořenová inlay

V případě rozsáhlého kazu, zlomeniny ap. je třeba chybějící část zubu nahradit. Do vyplněného kořenového kanálku upevníme trn, na který nasadíme estetickou korunku ve tvaru původního zubu.

Provizorní korunka

Dočasně kryje zabroušený zub či kořenovou výplň. Kromě estetické funkce zabraňuje posunům zubů a minimalizuje riziko nepřesnosti budoucí fixní korunky.

Metalokeramická korunka

Nejtrvanlivější korunka nejvyšší funkční i estetické úrovně (v barvě ostatních zubů).

Můstky

Náhrada chybějícího zubu/zubů. Zahrnuje vytvoření provizorního můstku, podle nějž je po osvědčení tvaru ap. vytvořena trvalá náhrada z metalokeramického (viz výše) nebo fazetového materiálu.

Zásuvné spoje

V případě rozsáhlejších ztrát v zubním oblouku je nutné zhotovit technicky složitější náhrady, které jsou kotveny zásuvnými spoji (podobně jako dveře v pantech). Nabízejí přichycení bez padání a zároveň umožňují snadné sejmutí a vyčištění. Jde o velmi variabilní, a tedy značně individuální řešení.

Centrum stomatologické péče v Praze

Babákova 2390/2,
148 00 Praha 11 – Chodov

Po – Pá 8:00 – 18:00

(+420) 721 208 357
praha@topdent.cz

Parking přímo u nás na klinice

Napište nám